Raport ligowy

Czas na kolejny przegląd spotkań naszych zespołów ligowych. Oprócz I zespołu męskiego w LOTTO Superlidze w weekend 15-16 października grały aż cztery nasze zespoły w niższych ligach.

Zaczynamy o informacji ze stołów pierwszoligowych. W Lublinie nasz drugi zespół żeński grał ważny mecz w I lidze. Nasze zawodniczki rywalizowały z miejscową ATS Akkanzą. Cel obu zespołów to bezpieczne utrzymanie w I lidze, dlatego był to ważny mecz dla Bogorii. Po zaciętej batalii nasze tenisistki zwyciężyły 6:4. Bardzo ważne były dwa wygrane deble, które pozwoliły wyjść na prowadzenie 4:2. Punkty w meczu zdobyły: 2.5 Zosia Śliwka, 1.5 Maja Łakoma i Emilia Skuba, 0.5 Antonina Zembowicz.

To trzecie zwycięstwo dziewczyn w piątym meczu ligowym. Aktualnie zajmują one piąte miejsce w ligowej tabeli. A w najbliższą sobotę zmierzą się z ekipą Maxiplast Ząbki. To kolejny ważny mecz dla drużyny, która spotkanie rozpocznie o godzinie 12.

Niestety porażkę zaliczyła męska drużyna Bogorii w I lidze. Tym razem górą była Odra Głoska Księgienice, w stosunku 7:3. W tym meczu nie mógł zagrać lider Bogorii II Michał Gawlas, który zagrał w spotkaniach Superligi. To czwarta poraźka zespołu, który zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli.

W sobotę przed młodym zespołem ważny mecz dla układu ligowej tabeli z IKS Zduńską Wolą, która również w tym sezonie I ligi nie zaznała smaku zwycięstwa. W meczu, który rozpocznie się o godzinie 16 zagra już prawdopodobnie Michał.

W niedzielę z kolei grały III i IV zespół Bogorii. W drugiej lidze Bogoria III zremisował 5:5 w Olsztynie z zespołem AZS English Perfect Olsztyn. To pierwszy punkt w II lidze młodej drużyny. W meczu punktowali: 2.5 Aleks Pakuła, 1.5 Adam Smoter, 1 Adrian Majchrzak. IV drużyna w IV lidze pewnie pokonała u siebie z kolei AZS Politechnikę Warszawa 9:1. Dzięki tej wygrane chłopacy przewodzą tabeli IV ligi. Punkty w tym meczu dla Bogorii wywalczyli: 2.5 Dawid Budzich, Tomek Fabisiak, Kamil Sadowski, 1.5 Kuba Dobosz.

 

Dodaj komentarz