1 grudnia wielkie święto tenisa stołowego przy Westfala


Tylko kilka dni zostało do hitowego spotkania w Lidze Mistrzów. Tenisiści Bogorii we własnej hali przy ulicy Westfala 3a podejmą najbardziej utytułowaną drużyną Europy Borussię Dusseldorf. Początek meczu o godzinie 18.30.
 
Rywalizacja Bogorii z Borussią zawsze elektryzuje fanów plastikowej piłeczki w całej Polsce. Tym bardziej, że w składzie Niemców od wielu lat znajduje się Timo Boll, 17-krotny Mistrz Europy w różnych konkurencjach. Boll to jednak nie jedyna gwiazda zespołu z Dusseldorfu. Bardzo mocną pozycję mają również Anton Kallberg i Qiu Dang, który jest aktualnym Mistrzem Europy w singlu i Drużynowym Wicemistrzem Świata.
 
Bogoria świetnie rozpoczęła aktualny sezon. W LOTTO Superlidze wygrała aż 8 z 9 spotkań i zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli. Również Liga Mistrzów sezonu 2022/2023 rozpoczęła się doskonale dla grodziskich gladiatorów. W pierwszym meczu wyjazdowym Bogoria pokonała HB Ostrov Havlickuv Brod 3:1. Co ciekawe zawodnicy z Dusseldorfu zdążyli zagrać już dwa mecze z Czechami i oba wygrali w stosunku 3:1. Oznacza to, że Bogoria i Borussia powalczą o pierwsze miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Miejsce, które zagwarantuje awans do półfinału tych elitarnych rozgrywek.
 
Bogoria przystąpi do tych spotkań w składzie Panagiotis Gionis, Miłosz Redzimski oraz Michał Gawlas. Być może do drużyny prowadzonej przez trenera Tomka Redzimskiego dołączy, któryś z Azjatów. Grodziscy kibice z pewnością są bardzo ciekawi, jak na tle czołowych zawodników świata zaprezentują się grecki defensor oraz juniorzy Bogorii. W tym sezonie LOTTO Superligi Miłosz przewodzi rankingowi indywidualnemu (bilans 13:0). Panos z kolei w Czechach wygrał obie gry singlowe i poprowadził Bogorię do zwycięstwa. Organizatorzy meczu gwarantują różne atrakcje i konkursy. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz