14 grudnia mecz Bogorii w Lidze Mistrzów z Czechami


Dopiero co Bogoria minimalnie uległa potężnej Borussi Dusseldorf, a już fani klubu z Grodziska Mazowieckiego mogą sobie ostrzyć zęby na kolejne starcie w Lidze Mistrzów. Tym razem rywalem czeski zespół HB Ostrov Havlickuv Brod. Mecz ten odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, 14 grudnia o godzinie 18.30.

W starciu z Borussią Bogoria pokazała, że nawet w odmłodzonym składzie jest w stanie nawiązać równą walkę z najlepszymi zespołami w Europie. Miłosz Redzimski pokonał w tym starciu legendarnego Timo Bolla, a Panagiotis Gionis aktualnego Mistrza Europy w singlu Qiu Danga. Świetna gra Miłosz, nieobliczalność Michała Gawlasa i wysoka forma Panosa to dobry prognostyk przed rywalizacją z zespołem z Czech.

HB Ostrov to aktualny drużynowy mistrz kraju. Z pewnością jednym z najważniejszych akcentów tego meczu będzie rywalizacja Pavla Sirucka z tenisistami Bogorii. W ostatnich sezonach popularny Siru wygrał wiele ważnych gier dla grodziskiej drużyny, w dużym stopniu przyczyniając się do dwóch Mistrzostw Polski dla Bogorii. Przed tym sezonem Pavel zdecydował się powrócić do zespołu naszych południowych sąsiadów

W przypadku zwycięstwa Bogoria zapewni sobie dalszy start w europejskich pucharach, w drugiej części sezonu 2022/2023. Cały czas będziemy również w walce o awans do półfinału Ligi Mistrzów. Aby tak się stało Bogoria musiałaby jeszcze na wyjeździe pokonać Borussię Dusseldorf. Pierwszy mecz w Havlickovym Brodzie zespół prowadzony przez trenera Tomasza Redzimskiego wygrał 3:1, po dwóch zwycięstwach singlowych Panagiotisa Gionisa i jednym Jang Seongila. Na podobny wynik grodziscy gladiatorzy liczą 14 grudnia o godzinie 18.30, przy okazji zapraszając na to spotkanie.

Dodaj komentarz