Półfinałowe mecze Bogorii z Dekorglassem 16 i 22 lutego

Już w tym tygodniu rozpocznie się półfinałowa rywalizacja naszych gladiatorów z Dekorglassem Działdowo w Pucharze Europy. Pierwszy mecz w Działdowie został zaplanowany na czwartek na godzinę 16.30. Rewanż w Grodzisku Mazowieckim 22 lutego (środa) o godzinie 17.30.

Po raz pierwszy w historii polskie kluby tenisa stołowego zmierzą się na tak wysokim etapie europejskich pucharów. Droga Bogorii do grona najlepszych czterech zespołów Pucharu Europy wiodła przez 2. miejsce w grupie Ligi Mistrzów i ćwierćfinałowe zwycięstwo w dwumeczu przeciwko Polski Cukier Gwieździe Bydgoszcz. Podobną drogę przeszli działdowianie, którzy w 1/4 finału pewnie ograli Solex Consult TT Wiener Neustadt (dwukrotnie 3:0). W drugim półfinale z kolei mamy wewnątrz francuską rywalizację pomiędzy GV Hennebont TT i AS Pontoise Cergy TT.

Bogoria niecały tydzień temu grała we własnej przeciwko Dekorglassowi. Mecz ten dostarczył fanom zgromadzonym przy Westfala ogromnych emocji. Goście prowadzili 0:2, ale później koncert gry dali nasi Panagiotis Gionis, Marek Badowski i w decydującym deblu Gionis/Redzimski. Rywale przystąpili do meczu w najmocniejszym składzie z Jonathanem Grothem, Kubą Dyjasem i Kaiem Konishim. Z dużym prawdopodobieństwem w takim składzie zagrają również w dwumeczu Pucharu Europy.

Ostatnie mecze pokazały, że do bardzo dobrej formy wrócili Panagiotis Gionis i Marek Badowski. Obaj zagrali świetne gry z Dekorglassem w LOTTO Superlidze i dwumeczu z Gwiazdą Bydgoszcz. Do tego wreszcie trochę oddechu mógł złapać mocno eksploatowany w tym sezonie Miłosz Redzimski. To wszystko sprawia, że zapowiada nam się już w czwartek początek fascynującej rywalizacji, gdzie o zwycięstwie poszczególnych gier mogą decydować pojedyncze akcje. Wiemy również, że dużą rolę odgrywać będzie przygotowanie taktyczne do meczu, a w tej dziedzinie nasz trener Tomasz Redzimski jest bardzo skrupulatny. Warto również zapisać sobie już datę 22 lutego by od godziny 17.30 by być z naszymi zawodnikami w trakcie niezwykle ważnego meczu.