Raport Ligowy

W ostatni weekend sporo grania miały drugie drużyny Bogorii w rozgrywkach I ligi. Dziewczyny na zapleczu Ekstraklasy zagrały trzy mecze, notując zwycięstwo, remis i minimalną porażkę. Swój mecz w I lidze przegrali nasi tenisiści, którzy ulegli 2:8 LKS Odrze Głosce.

Oni swoje spotkanie zagrali na wyjeździe. Bogoria II podobnie jak Głoska w tym sezonie walczy o utrzymanie. Niestety ze względów regulaminowych w meczach I ligi nie będzie mógł zagrać już Michał Gawlas, który na początku sezonu był liderem drużyny. Pod jego nieobecność naszemu zespołowi ciężko o punkty z dobrymi zespołami. Po raz kolejny szansę występu dostali nasi zdolni kadeci Adam Smoter i Aleks Pakuła. Niestety nie udało im się wywalczyć żadnego punktu. Jedyne single wygrali Arkadiusz Żuk i Przemek Sałaciński, którzy pokonali Jakuba Witkowskiego. Aktualnie Bogoria II zajmuje 9. miejsce w tabeli ligowej, które oznacza spadek. Za tydzień bardzo ważny mecz przed naszymi zawodnikami. Na wyjeździe zmierzą się z IKS Zduńską Wolą, która jest na 10. pozycji. Zwycięstwo pozwoliłoby podopiecznym trenera Zbyszka Grześlaka na awans na miejsce oznaczające grę w barażach o 1. ligę.

Trzy punkty do ligowej tabeli wywalczyły nasze dziewczyny. Najpierw w sobotę uległy minimalnie 4:6 ATS Akkanzie Lublin. Mało brakowało, a w tym meczu mielibyśmy remis i udałoby się weekend zakończyć bez porażki. Punkty w tym meczu wywalczyły: 2.5 Zosia Śliwka i 1.5 Kasia Trochimiuk. Dzień później z samego rana dziewczyny udały się do Tarnowskich Gór na rywalizację z drużynami miejscowego MKS Skarbek. Pierwszy mecz to rywalizacja z pierwszym zespołem, który dosyć wyraźnie wygrał z nami w Grodzisku Mazowieckim. Tym razem wszystkie tenisistki Bogorii zagrały super gry i po emocjonującym meczu zremisowały 5:5 z wyżej notowanym rywalem. Cenne punkty zdobyły: 2.5 Kasia Trochimiuk, 1.5 Zosia Śliwka i 1 Milena Mirecka.

Kilka godzin później z kolei dziewczyny mierzyły się z drugim zespołem, zajmującym ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Mecz od początku przebiegał pod dyktando zawodniczek prowadzonych przez trenera Pawła Fertikowskiego i zakończył się zwycięstwem 8:2. Tym razem punktowały wszystkie nasze zawodniczki (następująco): 2 Emilia Skuba, 1.5 Maja Łakoma i Tosia Zembowicz, 1 Zosia Śliwka i Kasia Trochimiuk, 0.5 Milena Mirecka i Zuzia Gutkowska. Na chwilę obecną Bogoria II zajmuje 6. miejsce w tabeli I ligi grupy południowej, dziewczyny są krok od osiągnięcia celu jakim było pewne utrzymanie w lidze.