Dzisiejszy mecz Bogorii w półfinale Pucharu Europy na kanale TVP Sport

Punktualnie o godzinie 16.30 tenisiści stołowi Bogorii zagrają w Działdowie z miejscowym Dekorglassem pierwszy mecz półfinału Pucharu Europy. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi otwarta telewizja TVP Sport, rywalizacja także będzie dostępna na tym kanale w aplikacji mobilnej.

Dopiero co opadły emocje związane z ćwierćfinałowym dwumeczem Bogorii z Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz, a już dziś zaczyna się walka o awans do finału prestiżowych europejskich rozgrywek. W tym sezonie spotkania Bogorii z Dekorglassem dostarczały kibicom ogromnych emocji. Pierwszy mecz u siebie Dekorglass wygrał 3:2, w rewanżu przy Westfala prowadził już 2:0, jednak po niesamowitej pogoni to podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zwyciężyli 3:2. Za każdym razem rozgrywany był decydujący piąty pojedynek deblowy. W Pucharze Europy rozgrywane są wyłącznie gry singlowe, wszystkie do trzech wygranych setów. W przypadku gdy będzie wynik 2:2 w setach, ostatnia partia rozgrywana będzie do 6 punktów bez gier na przewagi.

Na zwycięzcę dwumeczu w finale czeka już francuski zespół GV Hennebont TT. Wczoraj po raz drugi 3:0 pokonali inny zespół z Francji AS Pontoise Cergy TT ( w pierwszym spotkaniu było 3:1). Jak wcześniej wspominaliśmy zarówno Bogoria, jak i Dekorglass przystąpią do czwartkowego meczu w najmocniejszych składach. Bardzo dużo może również zależeć od ustawienia zespołów. Po ostatnich wynikach widać, że trójka Bogorii (Panos, Miłosz i Marek) oraz Dekorglassu (Konishi, Groth i Dyjas) są w bardzo dobrej dyspozycji. Na pewno trenerzy obydwu ekip będą mieli zagwostkę jakie ustawienie wybrać. O tym wszystkim przekonamy się już dziś oglądając TVP Sport od godziny 16.30. Rewanż w Grodzisku Mazowieckim zaplanowany jest na 22 lutego o godzinie 17.30.