W niedzielę Bogoria wraca do rozgrywek LOTTO Superligi

26 lutego o godzinie 16 tenisiści stołowi Bogorii podejmą w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz. Rywalizacja zostanie rozegrana w ramach 17. kolejki LOTTO Superligi, wstęp na mecz jest bezpłatny

Po porażce w półfinale Pucharu Europy podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego mogą się skupić całkowicie na zmaganiach ligowych. Przypomnijmy, że nasi zawodnicy bronią mistrzowskiego tytułu z poprzedniego sezonu. W wielki finale, który odbył się w Grodzisku Mazowieckim Bogoria pokonała właśnie zespół z Bydgoszczy. To właśnie z Gwiazdą grodziscy tenisiści rywalizowali również w ćwierćfinale europejskich pucharów. Pierwszy mecz w Bydgoszczy Bogoria wygrała 3:2, zaś w rewanżu we własnej hali 3:1.

W ostatnich meczach trener Redzimski korzystał z usług swojego syna Miłosza, Marka Badowskiego oraz Panagiotisa Gionisa. Gotowy do gry jest również Drużynowy Mistrz Polski Juniorów Michał Gawlas. Trzon zespołu Gwiazdy z kolei stanowią Artur Grela, Vladislav Ursu, Carlos Caballero. W obwodzie są również Azjaci Siu Lam oraz Taku Takakiwa. Ani Siu Lam z Honkongu oraz Taku Takakiwa z Japonii nie grali w meczach Pucharu Europy, ale mogą zagrać w niedzielę przy Westfala. Z pewnością ich obecność sprawi, że mecz z Gwiazdą będzie jeszcze trudniejszy.

Oba zespoły walczą o jak najwyższą pozycję przed fazą playoff. Aktualnie w ligowej tabeli Bogoria zajmuje trzecie miejsce, zaś ekipa z Bydgoszczy druga. Bogoria traci do Gwiazdy dwa punkty, ale ma również jeden rozegrany mecz mniej. Zwycięstwo w niedzielę pozwoli wyprzedzi bydgoską drużynę w tabeli LOTTO Superligi. Wszystkich kibiców serdecznie zaprasamy.