W piątek mecz Ekstraklasy Kobiet przy Westfala

10 marca o godzinie 17 tenisistki stołowe Bogorii zagrają mecz 15. kolejki Ekstraklasy Kobiet. Rywalem podopiecznych trenera Zbyszka Grześlaka będzie AZS UE Wrocław.

Będzie to przedostatni mecz naszej kobiecej drużyny w sezonie 2022/2023. Dziewczyny nie mają już szans na fazę play-off i zmagania zakończą na rundzie zasadniczej. Piątkowe starcie zapowiada się bardzo interesująco, bo ekipa z Wrocławia to aktualny Drużynowy Mistrz Polski. W zeszłym sezonie AZS zdetronizował po wielu latach zwycięzcę Ligi Mistrzów Eneę Siarkopol Tarnobrzeg. Prym w drużynie wiodą siostry Ania i Kasia Węgrzyn. Druga z nich to aktualna Mistrzyni Polski w singlu. Trzecią zawodniczką z Wrocławia jest Chinka Wu Xinxin.

Zespół Bogorii wystąpi w podstawowym składzie: Martyna Lis, Ola Michalak i Ola Falarz. Aktualnie nasze dziewczyny plasują się na wysokim 6. miejscu w ligowej tabeli. W pierwszym meczu AZS UE Wrocław we własnej hali zwyciężył 3:0, wówczas jednak ze względu na kontuzję nie mogła zagrać Martyna. Nasze zawodniczki są żądne rewanżu i sprawdzenia się w rywalizacji z bardzo silnymi rywalkami. Początek piątkowej rywalizacji punktualnie o godzinie 17. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.