IX edycja Pingla Cup 17-18 czerwca

Młodzi medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Polski brali udział w ogólnopolskim turnieju organizowanym przez klub Bogoria. W tym roku ogólnopolskie zawody Pingla Cup powrócą do hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.

Coraz bliżej organizatorom turnieju do dziesiątej jubileuszowej edycji. Z roku na rok wszyscy w klubie Bogoria pracują nad udoskonaleniem formy zmagań. Co roku szykują również nowe atrakcje, które pozwolą dzieciom rozbudzić marzenia o mistrzostwie w tenisie stołowym. W tym celu po raz kolejny zostaną stworzone warunki do gry, jakich nie powstydziliby się najlepsi zawodnicy na świecie. Po zakończonych grach dzieci będą udzielać wywiadów i opowiedzieć o swojej przygodzie z tenisem stołowym. Trenerzy Bogorii przygotują warsztaty szkoleniowe dla rodziców i trenerów dzieci.

Oczywiście będą też wartościowe nagrody oraz pakiety startowe, a do tego różnego rodzaju konkursy zręcznościowe. W ostatnich dwóch edycjach udział wzięło ponad 200 Skrzatów i Żaków. W tym sezonie zostaną rozegrane te same turnieje, a to oznacza, że są one dedykowane dla dzieci urodzonych w rocznikach 2012 i młodsi (Żacy) oraz 2014 i młodsi (Skrzaci). W tym roku turniej odbędzie się po Mistrzostwach Polski Żaków, a impreza będzie zwieńczeniem sezonu we wspomnianych kategoriach wiekowych. W poprzednich latach zawody wygrywali m.in. Miłosz Redzimski, Wiktoria Wróbel, Natalia Bogdanowicz czy Aleks Pakuła. Cała czwórka ma w swoim dorobku duże sukcesy międzynarodowe. Organizatorzy turnieju już pracują by turniej pozostał na długo we wspomnieniach dzieci i rodziców na długi czas. Już niedługo więcej informacji dotyczących zapisów do zawodów.