Kuba Stecyszyn: Decyzja o przeprowadzce do Grodziska, najlepszą w życiu

Reprezentujący Bogorię w rozgrywkach indywidualnych JaKuba Stecyszyn w Indywidualnych Mistrzostwach Polski pokazał się z dobrej strony docierając do 1/8 finału singla i debla. Urodzony i wychowany na Śląsku do Grodziska Mazowieckiego przybył blisko cztery lata temu. Jak sam mówi była to najlepsza decyzja w jego życiu. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z Kubą.

1.Kuba w Płocku zadebiutowałeś w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów. Czy w związku z tym był lekki stresik, czy podszedłeś do imprezy, jak do każdego startu?

Jakub Stecyszyn: Mistrzostwa Polski w Płocku były pierwszymi w moim życiu mistrzostwami polski seniorów w których brałem udział. Oczywiście miałem lekki „stresik” ale starałem się nad nim panować i zagrać najlepiej jak potrafię, koncentrując się na każdej piłce i każdej grze.

2. W Płocku dotarłeś do 1/8 finału singla i debla. Jak oceniasz swój występ, jesteś zadowolony, czy może była jednak możliwość dojść jeszcze dalej?

Moim zdaniem turniej uważam za udany. Udało mi się dotrzeć do 1/8 finału zarówno w singlu jak i w deblu z Maksiem Miastowskim. Lekki niedosyt mam z turnieju mixta, ale czasami tak bywa że nie wszystko wychodzi. Były szanse w pojedynku z Samuelem Kulczyckim ale ich nie wykorzystałem. Podobnie było w deblu przeciwko Robertowi Florasowi i Danielowi Bąkowi, też mieliśmy szanse ale to na koniec oni wykazali się lepszą grą. Patrząc na moją grę nie jestem do końca zadowolony,ale cieszę się z miejsce w którym jestem, a tak naprawdę mogłem odpaść już w drugiej rundzie, gdzie przegrywałem 0:3 i 5-9 z bratem Samuela, Alanem Kulczyckim. Na pewno jest dużo rzeczy do poprawy i mam feedback do treningu, na czym się skupić przed kolejnymi startami

3. W naszym ośrodku szkolenia i klubie jesteś już od ponad trzech lat. Jakbyś podsumował ten czas spędzony w Grodzisku Mazowieckim?

W Grodzisku jestem już nawet 4 lata. Okres ten jest najlepszą decyzją jaką mogłem podjąć, inaczej moim zdaniem nie grałbym już w tenisa stołowego, albo nie uprawiał tej dyscypliny wyczynowo. Bardzo duży postęp zrobiłem w Grodzisku Mazowieckim i chciałbym podziękować wszystkim trenerom oraz osobom które są odpowiedzialne za funkcjonowanie klubu.

4. W tym sezonie występujesz w I-ligowym zespole z Bielska-Białej. Masz blisko 80% wygranych pojedynków, czy teraz czas na grę w LOTTO Superlidze czy jeszcze w następnym sezonie będziesz występował na zapleczu Superligi?

Ten sezon w rozgrywkach ligowych uważam za bardzo dobry, chociaż indywidualne założenia miałem na 90-95% wygranych spotkań ale sezon jeszcze się nie skończył😉. Miałem taki plan, aby po tym sezonie przejść do jakiegoś zespołu Superligi. Rozmawiam z kilkoma drużynami, ale jak na ten moment będzie to raczej zaplecze Superligi

5. Jakie masz plany i cele na końcówkę sezonu 2022/2023?

Moje plany i cele na końcówkę tego sezonu to zagrać na najwyższym swoim poziomie ostatnie dwa mecze w rozgrywkach 1. ligi oraz Mistrzostwach Polski Młodzieżowców. Po tych startach czas na zasłużony krótki wypoczynek, ten sezon był bardzo wymagający pod względem ilości startów i mój organizm potrzebuje odpoczynku.