Bogoria 3:0 pokonuje Gdańsk, dziś mecz z Jarosławiem

Cenne trzy punkty do tabeli ligowej dopisali w piątek zawodnicy grodziskiej Bogorii. We własnej hali pokonali pewnie 3:0 AZS AWFIS Baltę Gdańsk. Już dziś ostatni mecz fazy zasadniczej LOTTO Superligi, rywalem Oxynet Jarosław.

Piątkowa wiktoria przybliżyła podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego do zajęcia drugiego miejsca na koniec rundy zasadniczej. Ozdobą rywalizacji było starcie świeżo upieczonego Mistrza Europy do lat 21 Miłosza Redzimskiego z Wang Zeng Yi. Wandżi w przeszłości też był Mistrzem Europy Seniorów w grze deblowej. Gra była wyrównana przez trzy sety. Pierwszego zawodnik Balty wygrał po przewagach, mimo, że przegrywał 7:10. Dwa kolejne sety padły łupem Miłosza. W czwartej partii przewaga Redzimskiego nie podlegała dyskusji i zwyciężając 11:3 przypieczętował wygraną 3:1 w setach.

W pierwszym singlu Szymon Malicki ze względu na kontuzję barku musiał skreczować grę przeciwko naszemu Panagiotisowi Gionisowi. Wygraną za trzy punkty przypieczętował kapitan Marek Badowski, który bez większych problemów 3:1 w setach wygrał z Adamem Dudziczem. Przed ostatnim spotkaniem sytuacja grodziskiego zespołu jest jasna. Jeśli Bogoria przegra 2:3 lub wygra w każdym stosunku zajmie drugie miejsce na koniec fazy zasadniczej LOTTO Superligi. Aktualnie nasi tenisiści mają tyle samo punktów w ligowej tabeli co Orlicz Suchedniów, ale ten zespół rozegrał już wszystkie spotkania sezonu zasadniczego.

Dlatego dziś wszystkich zapraszamy na godzinę 16 do hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, na rywalizację z Oxynet Jarosław. Rywal jest trudny, bo w piątek na wyjeździe pokonał 3:2 Dekorglass Działdowo. Liczymy na wasze wsparcie i wygraną, która da nam lepszą pozycję startową przed rozpoczynającą się fazą play-off.