Miłosz i Marek zagrają w eliminacjach do Mistrzostw Europy

5 maja w chorwackim Osijeku reprezentacja Polski weźmie udział w eliminacjach do Drużynowych Mistrzostw Europy. W składzie reprezentacji znalazło się dwóch tenisistów Bogorii Miłosz Redzimski oraz Marek Badowski.

Cały poprzedni tydzień dwóch naszych zawodników spędziło na przygotowawczym obozie do zawodów w Osijek. We Władysławowie Marek z Miłoszem mogli trenować wraz z Kubą Dyjasem, Maciej Kubikiem czy Arturem Grelą. W składzie reprezentacji są również Maciej Kubik oraz Samuel Kulczycki. Rywalami Biało-Czerwonych w Chorwacji będą reprezentacje Litwy oraz Finlandii. Oba swoje mecze podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego rozegrają właśnie 5 maja.

Awans do Mistrzostw Europy wywalczy najlepsza drużyna z trzyzespołowej grupy. Drugi zespół w tabeli z kolei trafi do turnieju dodatkowego. W ostatnich miesiącach Miłosz był podstawowym zawodnikiem składu reprezentacji Polski. Tuż po turnieju barażowym odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Świata (20-28 maja) w Durbanie. W Republice Południowej Afryki zostaną rozegrane turnieje indywidualne, deblowe oraz gry mieszane. O udziale w zawodach decydował ranking światowy. Na jego podstawie w RPA zagra Marek w grze mieszanej wraz z Natalią Bajor. Po tych turniejach wróci rywalizacja w LOTTO Superlidze. W decydujących spotkaniach na początku czerwca Bogoria w półfinale zmierzy się z zespołem Global Pharma Orlicz Suchedniów.