Marcin Zieliński: W Polish Para Open chce zagrać odważnie i zdecydowanie

17 letni zawodnik Bogorii Marcin Zieliński niedawno zagrał w międzynarodowym turnieju osób niepełnosprawnych w Słowenii. Teraz wraz z reprezentacją przygotowuje się do turnieju w Cetniewie. Zawody odbędą się w dniach 26 – 28 maja w hali Centralnego Ośrodka Sportu.

Turniej w Polsce jest na pewno szczególny, ponieważ mogę zagrać przed własną publicznością. Mam dobre wspomnienia związane z tymi zawodami, bowiem w 2020 roku zadebiutowałem na arenie międzynarodowej właśnie podczas Polish Para Open- powiedział wychowanek Bogorii.

– W tym roku mam za sobą udane Mistrzostwa Polski w Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku, gdzie zwyciężyłem w seniorach i U-23 oraz uczestniczyłem w turnieju w Słowenii. W Lasko niestety bez większych wyników – przyznał Marcin Zieliński.

W Lasko w grupie eliminacyjnej młody polski tenisista stołowy przegrał z Francuzem Lucasem Didierem, Amerykaninem Tahlem Leibovitzem i Indonezyjczykiem Kusnanto Kusnanto.

– Impreza docelową w tym roku są wrześniowe Mistrzostwa Europy w Anglii i postaram się zagrać tam najlepiej jak potrafię – dodał mieszkający w Grodzisku Mazowieckim i trenujący w KS Bogoria Marcin Zieliński. – Jestem w tym klubie od 8-9 lat. Tenis stołowy jest bardzo popularny w Grodzisku, swego czasu poszedłem na mecz pierwszej drużyny, a następnie zapisałem się do szkółki Bogorii – dodał podopieczny trenerów Adama Białka i Pawła Fertikowskiego.

Marcin Zieliński jest bardzo trudnym przeciwnikiem stylowo dla innych pingpongistów. – Gram dwoma czopami, krótkim na forhendzie oraz długim na bekhendzie. Wzoruję się na szwedzkim zawodniku Mattiasie Falcku, a moimi idolami są Chińczyk Zhang Jike i Szwed Truls Moregard – zaznaczył reprezentant Polski.

Źródło: pzts.pl