Kuba Dobosz rozpoczyna start w Mistrzostwach Europy

Już jutro start w Mistrzostwach Starego Kontynentu w kategorii Młodzików (U-13) rozpoczyna młody zawodnik Bogorii. Kuba to aktualny Mistrz Polski w singlu Młodzików, a impreza odbędzie się w stolicy Chorwacji Zagrzebiu.

Wychowanek grodziskiego klubu zmagania rozpocznie od zawodów drużyn mieszanych. Mecze rozgrywane są systemem cztery gry singlowe i jeden mikst. W singla dwóch chłopów rywalizuje z dwoma chłopami, a dwie dziewczyny z dwoma dziewczynami. Oprócz Kuby w składzie reprezentacji Polski znaleźli się także: Jan Mrugała, Mateusz Wiśniewski, Aleksandra Makar, Wanessa Kulczycka i Julia Czaja.

Biało-Czerwoni w turnieju drużyn zostali rozstawieni z wysokim trzecim numerem. Ich przeciwnikami będą w fazie grupowe będą Szewcja, Islandia oraz Azerbejdżan. Awans do 1/8 finału wywalczą po dwie drużyny z każdej grupy. Po drużynach młodzi zawodnicy przystąpią do zmagań singlowych oraz mikstowych. Warto dodać, że Kuba bardzo dobrze radził sobie w tym sezonie w zmaganiach międzynarodowych. W kwietniu wygrał prestiżowy turniej WTT Youth Contender w Belgii. Często w imprezach rangi WTT docierał także do ćwierćfinałów oraz 1/8 finału. W ostatnim światowym rankingu WTT nasz wychowanek plasuje się na bardzo wysokim 15. miejscu. Więcej informacji o turnieju wraz z wynikami można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://www.ettu.org/en/events/european-under-13-championships/draws—results/