Bogoria wygrywa klasyfikację klubową Mistrzostw Polski LZS

W dniach 17-18 czerwca w Brzegu Dolnym odbywały się Mistrzostwa Polski Ludowych Klubów Sportowych. Kluczowe role w trakcie imprezy odgrywali młodzi zawodnicy Bogorii, którzy aż siedmiokrotnie stawali na podium.

W Brzegu Dolnym zawody toczyły się w pięciu kategoriach wiekowych (młodzik-młodzieżowiec), a Bogorię reprezentowała 15 tenisistów. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Martyna Lis (młodzieżówka), Maja Łakoma (kadetka) oraz Michał Gawlas (junior). Z medali z zawodów wrócili również: Milena Mirecka (kadetka), Emila Skuba (juniorka), Aleks Pakuła (kadet) i Kuba Stecyszyn (młodzieżowiec). Wysokie lokat zajęli również: Zuzia Gutkowska, Wojtek Szymczak, Zosia Śliwka, Tosia Zembowicz, Kacper Głazowski, Jacek Mitas, Adam Stąporek oraz Kuba Lis. Świetna postawa przełożyła się na najwyższe miejsce w klasyfikacji klubowej. Bogoria wyprzedziła MKS Czechowice-Dziedzice oraz Dekorglass Działdowo.

Bardzo dobra postawa zawodników Bogorii przełożyło się również na zwycięstwo Mazowsza w klasyfikacji województw. To nie pierwszy raz kiedy nasi reprezentanci zwyciężają w klasyfikacji klubowej. W trakcie ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży również nasi kadeci i kadetki okazali się najlepsi w kraju. Był to ostatni występ naszej młodzieży w niezwykle udanym sezonie 2022/2023.