Medalista Pucharu Świata dołącza do Bogorii

Źródło: ITTFWorld.Flickr

30-letni Japończyk Jin Takuya od sezonu 2023/2024 będzie nowym zawodnikiem Bogorii. W najnowszych rozgrywkach będzie on zgłoszony do LOTTO Superligi oraz Ligi Mistrzów. W ostatnim sezonie Takuya reprezentował z powodzeniem barwy FC Saarbrucken TT.

W nowej kampanii ligowej po raz kolejny Bogoria będzie walczyć o najwyższe cele. Władze klubu zdecydowały się zakontraktować zawodnika z Kraju Kwitnącej Wiśni, który ma za sobą bardzo udane rozgrywki. Aktualnie Jin Takuya to 69 rakieta świata, który w swoim dorobku ma medale najważniejszych imprez. W 2019 wraz z kolegami z reprezentacji zdobywał brązowe krążki w Mistrzostwach Azji oraz Pucharze Świata.

Przez większość swojej kariery występował w japońskich klubach. Dopiero w sezonie 2022/2023 zdecydował się przenieść do Europy. W FC Saarbrucken był bardzo ważną postacią. Zespół z Niemiec zaliczył historyczny sezon. Zwyciężył w Lidze Mistrzów, a w Bundeslidze dopiero w finale uległ Borussi Dusselodrf. W tym meczu Takuya pokonał 3:1 w setach Timo Bolla.

W najnowszym rankingu WTT Japończyk zajmuje wysokie 69. miejsce. Jednak w przeszłości urodzony w Kuroishi Jin plasował się nawet już na 44. pozycji. W 2015 roku w indywidualnych mistrzostwach kraju dotarł do finału i jest to jego najlepszy wynik w krajowym czempionacie. Styl jakim gra nowy nabytek Bogorii to ofensywny atak topspinowy. Jego bardzo silną stroną jest atak ze strony forhandowej. Ma również świetnie rozwiniętą pracę nóg. W przeszłości Takuya pokonywał takich tuzów tenisa stołowego jak Patrick Franziska, Aruna Quadri, Yuya Oshima oraz Kenta Matsudaira.

Liczymy, że z nowym zawodnikiem Bogoria zawalczy skutecznie nie tylko o 10 tytuł Drużynowego Mistrza Polski ale również odegra kluczowe role w rozgrywkach Ligi Mistrzów.