20 czerwca 2015 roku to szczególny dzień dla krótkiej historii turnieju. To właśnie wtedy odbyła się pierwsza edycja Pingla Cup. Najważniejszym celem turnieju nie jest wyłonienie zwycięzcy. Głównym celem turnieju jest pobudzenie w dzieciach wyobraźni, że mogą one za kilkanaście lat stanowić o sile tenisa stołowego w naszym kraju. Przy tym mają się świetnie bawić i czerpać radość ze współzawodnictwa z pozostałymi dziećmi.

W tym celu jako organizatorzy przygotowujemy się wiele miesięcy i dążymy by z roku na rok turniej Pingla Cup był coraz lepszy. Słuchamy opinii dzieci, rodziców i trenerów, to wszystko z zapałem i naszą pasją sprawia, że Pingla Cup jest turniejem wyjątkowym, jedynym takim w Polsce.

Co roku na wszystkich czekają ogromne atrakcje takie, jak:

Warunki do gry i dekoracja: Warunki stworzone jak dla profesjonalistów, w najbardziej prestiżowych zawodach. Aż 16 obniżanych stołów na całej hali, w tym dwa specjalne – w centralnym miejscu i na czerwonej, profesjonalnej wykładzinie. Wszędzie stanowiska z numeratorami dla sędziów. Biuro zawodów, Organizator, Sędzia Główny, Lekarz, stołówka, barek, szatnie, stolik z drożdżówkami i bananami – na miejscu. Reklamy i banery dodające prestiżu. Trybuny mieszczące zarówno dzieci, rodziców i trenerów. Plus oznaczenia komunikacyjno-logistyczne tak by każdy wiedział, gdzie jest i którędy ma dotrzeć do celu.

WYWIADY: Ten element Pingla Cup od razu przypadł do gustu wszystkim dzieciom. Praktycznie wszyscy są przepytywani przez naszego szalonego reportera. Większość dzieci debiutuje w tej roli. Na tle specjalnej ścianki i roll-up’u Pingla Cup zrealizowane są  wywiady z: zawodniczkami, zawodnikami, trenerami, rodzicami. Wywiady później dostępne są w serwisie YouTube (na kanale Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz w mediach społecznościowych klubu (Facebook-Pingla Cup 2016). Przeprowadzanie wywiadów świadczy o profesjonalnej organizacji” – mówili rodzice i trenerzy w poprzednich latach.

Możliwość gry z zawodnikami Lotto Superligi: Gdy tylko jeden z zawodników Lotto Superligi pojawi się przy stole kolejka chętnych by sprawdzić się z najlepszymi tenisistami w Polsce zapewne nie będzie się kończyć. Swoich sił w poprzednich latach z Drużynowi Mistrzami Polski Robertem Florasem i Pawłem Fertikowskim próbowali nie tylko uczestnicy Pingla Cup ale również rodzice. Dla wielu będzie to z pewnością pierwsza okazja do pogrania z zawodnikami na takim poziomie. Mamy nadzieję, że za kilka lat to uczestnicy Pingla Cup, będą stanowić o sile polskiego tenisa stołowego.

Rywalizacja z dziećmi z całej Polski: W dwóch pierwszych edycjach Pingla Cup wzięło udział aż 190 dzieci z różnych części Polski. Szczególnie dla Skrzatów i Skrzatek jest to doskonała okazja by móc rywalizować z dziećmi z różnych województw. W trakcie sezonu nie mają nigdzie takiej możliwości.

Wyjątkowa atmosfera: Przy turnieju pracuje blisko 30 osób, dla których tenis stołowy jest największą pasją. Wiele z nich to wolontariusze bez których ten turniej nie byłby taki wyjątkowy. Wszyscy na Sali w trakcie turnieju są do dyspozycji uczestników, rodziców i trenerów. Wszystko po to by po zakończeniu zawodów, wszyscy odliczali dni do następnego Pingla Cup.

Wszystkie te rzeczy razem sprawiają, że Pingla Cup jest jedyny w swoim rodzaju i wyróżnia się na tle wszystkich turniejów w kraju w tej kategorii wiekowej